Ünlü yönetmenler kült olmuş filmleriyle birlikte afişlerde

0

Şimdiye kadar Alfred Hitchcock, Martin Scorsese ve David Lynch olmak üzere 3 afiş yayınlayan ekip, sinematografi tarihinde çığır  açan filmleri ile yönetmenlerini canlandırdılar. Yönetmenlerin yüzleri ile filmlerinin unutulmaz sahnelerini birleştirerek, her yönetmenin filmine yaklaşımını ve ince ayrıntıları tasarımların içine gizlediler.

 

 

 

moviedirectorportraits01

moviedirectorportraits02

 

Almanya-Hamburg doğumlu illüstratör Julian Rentzch ünlü film yönetmenleri ve onların kült olmuş filmlerini içeren afişlerden, benzersiz bir set oluşturmak için, bağımsız bir tasarım stüdyosunda Steffen Heidemann ve Viktoria Klein ile bir takım kurdu.

 

fincher

moviedirectorportraits04 moviedirectorportraits05

moviedirectorportraits06

moviedirectorportraits07

moviedirectorportraits10

 

 

Afişlerin hepsi tam bir işbirliği içinde gerçekleştirildi. Julian illüstrasyonları yaparken, Steffen ve Viktoria da tipografi, genel konsept, post prodüksiyon ve kabartma kısımlarıyla ilgilendi. Çalışmalar kalem, mürekkep ve suluboya ile hazırlandı ve kaliteli pamuklu kağıtlara basılarak köşelerine zarif kabartmalar yapılarak imzalandı.

 

moviedirectorportraits11

moviedirectorportraits12

moviedirectorportraits13

moviedirectorportraits072

moviedirectorportraits14

Yazar Hakkında

Vural KINAYMAN

kedi eğitmeni, alengirli yemeklerin mucidi, acar tasarımcı, fitoterapi sevdalısı, hayat yaşayıcısı, keyif sürücüsü, erken emekli, kelli göbekli..

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: