Şehrin Fark Edilmeyen Demirbaşları Tişört Tasarımlarına Yansıdı

0

Sanatçı kolektifi Raubdruckerin, her gün farkına bile varmadan üzerinden geçtiğimiz rögar kapaklarını ve mazgalları tişört tasarımlarına taşıyor.

Berlin merkezli Raubdruckerin (Pirate Printer), sokaklarda dolaşırken dikkatimizi bile çekmeden her gün üzerine basıp geçtiğimiz rögar kapaklarını ve mazgal gibi demirbaşları baskı malzemesi olarak kullanan bir sanatçı kolektifi. Raubdruckerin’deki sanatçılar tişörtlere, kapüşonlulara ve bez çantalara su kanallarına inen kapakların, mazgalların desenlerini yalnızca mürekkep ve kağıt kullanarak basıyor.

Ortaya çıkan geometrik desenler ve tipografik şekiller, şehir yaşantısını yansıtan birer imza haline geliyor. Şu an için Amsterdam, Lizbon, Paris gibi şehirlerde çalışmalarını sürdüren sanatçı kolektifi, tasarımlarını çevrimiçi mağazalarında satıyor. Bu çalışmaların birbirinden yaratıcı çizimlerle ve oymalarla süslü rögar kapaklarının yer aldığı Japonya’ya sıçraması ortaya muhteşem tasarımlar çıkarabilir.

kaynak: bigumigu

Yazar Hakkında

Vural KINAYMAN

kedi eğitmeni, rakı degüstatörü, alengirli yemeklerin mucidi, acar tasarımcı, fitoterapi sevdalısı, hayat yaşayıcısı, keyif sürücüsü, erken emekli, kelli göbekli..

hiç yorum yok

error: