Ruhunuz hangi ağaçtan düştü?

0

Yaşamının her alanı doğayla bire bir ilişkili olan Keltlerin, elbet ki astrolojileri de ağaçlar üzerinden simgeleniyor. Ağaçlara göre belirlenen burç sisteminde doğduğunuz gün, hangi ağaçla ilgili olduğunuzu gösterir.

Peki siz hangi ağacın ruhundan düştünüz, öğrenmek ister misiniz?

tree_of_life

Doğum Aralığı Ağaç cinsi

01 Ocak -11 Ocak Köknar
12 Ocak – 24 Ocak Karaağaç
25 Ocak – 03 Şubat Selvi
04 Şubat – 08 Şubat Kavak
09 Şubat – 18 Şubat Sedir
19 Şubat – 28 Şubat Çam
01 Mart – 10 Mart Salkımsöğüt
11 Mart – 20 Mart Ihlamur
21 Mart – 22 Mart Meşe
22 Mart – 31 Mart Fındık
01 Nisan – 10 Nisan Üvez
11 Nisan – 20 Nisan Akçaağaç
21 Nisan – 30 Nisan Ceviz
01 Mayıs – 14 Mayıs Kavak
15 Mayıs – 24 Mayıs Kestane
25 Mayıs – 03 Haziran Dişbudak
04 Haziran – 13 Haziran Gürgen
14 Haziran – 23 Haziran İncir
24 Haziran – 25 Haziran Huş
25 Haziran – 04 Temmuz Elma Ağacı
05 Temmuz -14 Temmuz Çam
15 Temmuz – 25 Temmuz Karaağaç
26 Temmuz – 04 Ağustos Selvi
04 Ağustos -13 Ağustos Kavak
14 Ağustos – 23 Ağustos Sedir
24 Ağustos – 02 Eylül Çam
03 Eylül – 12 Eylül Salkımsöğüt
13 Eylül – 22 Eylül Ihlamur
23 Eylül – 24 Eylül Zeytin
24 Eylül – 03 Ekim Fındık
04 Ekim – 13 Ekim Üvez
14 Ekim – 23 Ekim Akçaağaç
24 Ekim – 11 Kasım Ceviz
12 Kasım – 21 Kasım Kestane
22 Kasım – 01 Aralık Dişbudak
02 Aralık – 11 Aralık Gürgen
12 Aralık – 21 Aralık İncir
22 Aralık – 23 Aralık Kayın

23 Aralık – 31 Aralık Elma Ağacı

DİŞBUDAK : (HIRS) Hayat dolu, talepkar, düşüncesizce hareket eden, farklı bir çekiciliğe sahip, ve eleştirilere kulak asmayan yapıları vardır. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidirler ama onlara güvenebilirsiniz. Bazen beyinleri kalplerine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alırlar ve sadıktırlar.

KAYIN : (YARATICILIK) Zevklidirler. Görünüşe ve kendi görüntülerine önem verirler. Materyalist sayılırlar. Hayatları ve kariyerleri için çok ve düzenli çalışırlar. Ekonomiktirler. Gereksiz risklere girmezler. Makul yapıları vardır. Diyet ve sporla fiziklerine dikkat ederler.

HUŞ : (ESİNLENME) Hayat dolu, ekliyeyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazi, aşırılıktan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden yapıları vardır. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih ederler. Fazla tutkulu değildirler. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdırlar. Sakin ve uygun ortamlar yaratırlar.

SEDİR : (GÜVEN) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan yapıdadırlar. Kararlı ve sabırsızdırlar. Başkalarını etkilemeyi severler. İyimser ve beceriklidirler. Tek ve gerçek aşklarını beklerler. Çabuk karar verirler.

KESTANE : (DÜRÜSTLÜK) Alışılmadık bir güzellikleri vardır ve insanları etkilemek gibi bir dertleri yoktur. Adil ve neşelidirler. Doğuştan diplomattırlar. Çok kolay huzursuzluğa kapılırlar ama her türlü ilişkilerinde hassastırlar. Bazen olağandışı davranabilir ve genellikle sevgili bulmakta güçlük çeker.

SELVİ : (SADAKAT) Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdırlar.Yalnızlıktan nefret ederler. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkulu olsalar da sadıktırlar. Modları çabuk değişir. Kurallara boyun eğmezler. Biraz da ukala ve ilgisizdirler.

KARAAĞAÇ : (ASİL) Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendileri altta olmayı sevmeyen yapıları vardır. Dürüst ve sadık elerdir. Başkaları için karar vermeyi severler. Cömerttir. Pratik zekaları güçlü ve iyi bir espri anlayışları vardır.

İNCİR : (HASSASİYET) Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi baba ve hayvanseverdirler. Sosyal birer kelebek gibidirler. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de severler. Bencillikleri vardır. Akıllı ve pratiktirler.

KÖKNAR : (GİZEM) Sıradışı bir zevkleri vardır. Sofistike ve kadirsinaştırlar. Güzel olan her şeyi severler. Dikbaşlı, çabuk mod değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen yapıları vardır. Çok mütevazi oldukları söylenemez. Hırslı ve memnun edilmesi zor sevgililerdirler. Çok arkadaşları vardır ve onlara çok güvenebilirsiniz.

FINDIK : (OLAĞANÜSTÜ) Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken yapıları vardır. Popülerdirler. Psikolojik durumları çabuk değişir. Kaprisli aşıklardırlar. Ama dürüsttürler ve eşlerine toleranslı davranırlar. Kusursuz birer yargı yetenekleri vardır.

GÜRGEN : (ZEVK SAHİBİ) Dış görüntülerine ve bakımlı olmaya dikkat ederler. Zevk sahibidirler. Başkalarını kendilerinden fazla düşünürler. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışırlar. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk ederler. İlişkilerinde kibardırlar. Farklı sevgililer bulmak isterler. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalamaları kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez ve kararlarından asla emin olmazlar.

IHLAMUR : (ŞÜPHE) Hayatın onlara getirdiklerini kabul ederler. Kavga ve tartışmadan nefret ederler. Çalışkandırlar. Tembelliği ve bencilliği hiç sevmezler. Streslidirler. Yumuşak huylu ve merhametlidirler. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yaparlar. Becerikli olmalarına rağmen bunları değerlendirmeyi bilmezler. Mızmız, kıskanç ama vefalıdırlar.

AKÇAAĞAÇ : (ÖZGÜR ZEKA) Hayal gücü ve orjinallikle dolu hiç de sıradan olmayan insanlardır. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere aç yapıları vardır. Genellikle sinirli ve gergin bir yapılıdırlar. Hafızaları kuvvetlidir. Çok kolay öğrenirler. Aşk hayatları biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi severler.

MEŞE : (CESARET) Sağlam yaradışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendirler. Acıma duyguları çok yoktur. İşlerini şansa bırakmayı sevmezler. Ayaklarını yere sağlam basmak isterler. Hareketlidirler.

ZEYTİN : (ERDEM) Makul insanlardır. Güneşi ve sıcak havaları severler. Kibar duyguları vardır. Öfke ve şiddetten kaçınırlar. Sakin ve toleranslıdırlar. Adalet duyguları gelişmiştir. Hassas ve kıskançlıktan uzak bir yapıları vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı severler.

ÇAM : (TİTİZ) Uyumlu ilişkileri severler. Dinç ve güçlüdürler. Nasıl rahat edeceklerini bilirler. Doğal ve hareketli insanlardır. İyi bir partnerlerdir. Çok arkadaş delisi değildirler. Çabuk aşık olurlar ama ateşleri çabuk söner. Herşeyden kolay vazgeçebilirler. Onlar için deali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktirler.

KAVAK : (TATMİNSİZ ) Arkalarıının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmayı severler. Çok seçicidirler. Artistik bir doğaları vardır. Kin tutarlar. İyi bir organizatördürler. Felsefik takılmayı severler. Ama her durumda güvenilebilen insanlardır. İlişkilerini çok önemserler.

ÜVEZ : (HASSASİYET ) Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven yapıları vardır. Hayata bağlıdırlar. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem de bağımsız olabilirler. Zevklidirler. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi birer eş olur ama çok zor affederler.

CEVİZ : (TUTKU) Garip ve zıtlıklarla dolu yapıları vardır. Egoist ve agresiftirler. Beklenmedik tepkiler gösterirler. Asil ruhları vardır. Spontandırlar. Çok hırslıdırlar ve hiç esneklikleri yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eşlerdir. Çok zor beğenirler. Çok kıskanç ve tutkuludurlar. Sadece takdir ederler. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmazlar. İlginç stratejiler üretmeyi severler.

SALKIMSÖĞÜT : (MELANKOLİ) Güzel ve çok melankoliktirler. Etkileyicidirler. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdırlar. Seyahat etmeyi severler ve hayalperesttirler. Kaprisli ama dürüsttürler. Başkalarının duygularına önem verirler. Çabuk etki altında kalırlar ama beraber yasanması zor insanlardır. Talepkardırlar. Sezgileri kuvvetlidir. Aşıkken acı çekerler ama demir atabileceği birini bulabilirler.

ELMA: (AŞK) Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici ve etkileyicidirler. Hoş bir auraları vardır. Flötrçü ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık tiplerdir. Sevmeye ve sevilmeye meraklıdırlar. Sadık, cömert ve hassas birer eştirler. Bilimsel konulara yetenekleri vardır. Bugün için yaşarlar ve genellikle hayal güçleri yüksektir.

Yazar Hakkında

Saadet Sarak

Saatli maarif takviminin arka kapağı

hiç yorum yok

error: