Müjde! Adil Kullanım Kotası 3 Katına Çıkıyor

0

Change.org‘da başlatılan kampanya birilerinin kulağına gitmiş olacak ki Bilgi Teknolojileri Kurumu, Adil Kullanım Kotası’nı yükselteceğini açıklayarak, AKK sorunumuzu kökten çözemese de en azından bir nebze rahatlattı.

Kullanıcıların Adil Kullanım Kotası (AKK) olarak bildiği ve dolduktan sonra internet hızımızı 3mbit’lere kadar düşüren bu sorun, 2016 Ağustos ayı içerisinde 3 katına çıkarak internet kullanıcılarını kısmen rahata erdirecek.

BTK’nın açıklaması ise şu şekilde;

“Yaşanan teknolojik gelişmeler ve artan tüketici talepleri göz önünde bulundurulduğunda sabit ve mobil internet erişimlerinde uygulanmakta olan Adil Kullanım Kotası sonrası hızın iyileştirmesi ve tüketicilere karşı şeffaflığın arttırılması amaçlanmaktadır.”

 

Peki AKK Kaça Çıkacak?

 

BTK yeni yapacağı düzenleme sayesinde 50 – 75 GB olarak AKK sınırı bulunan bir kullanıcı artık 150 GB’a kadar kullanım imkanına kavuşmuş olacak. Yayınlanan raporda planlama tarihi 18 Ağustos 2016 olarak belirlenmiş durumda.

Yazar Hakkında

Vural KINAYMAN

kedi eğitmeni, alengirli yemeklerin mucidi, acar tasarımcı, fitoterapi sevdalısı, hayat yaşayıcısı, keyif sürücüsü, erken emekli, kelli göbekli..

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: