Mamut Art Project 26 Nisan’da Görücüye Çıkıyor

0

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project 26 – 30 Nisan 2017 tarihleri arasında görücüye çıkıyor.

Farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlayan Mamut Art Project, 5. yılında yeni yetenekleri ve sanatseverleri ağırlamayı yine sabırsızlıkla bekliyor.

Mamut’un temelini oluşturan samimiyet, sanatçı ve sanatseverle birlikte Mamut Art Project’in de ruhunu besleyen en önemli değer oldu. İlk olarak 2013 yılında Antrepo No:3’te gerçekleşen Mamut Art Project 2014 yılından beri KüçükÇiftlikPark’ta düzenlenmeye devam ediyor. Proje, 5. yılında yeni yetenekleri ve sanatseverleri ağırlamayı yine sabırsızlıkla bekliyor.

Mamut Art Project Nasıl İşliyor?

Yaklaşık 2 ay süren başvuru sürecinde yaş ve alan (resim, heykel, fotoğraf, video art, enstalasyon, sokak sanatları, vb.) sınırlaması olmadan, bağımsız çağdaş sanatçıların başvuruları kabul ediliyor. Her sene değişen ve 5 üyeden oluşan jüri bu başvurular arasından Mamut Art Project’te yer alacak isimleri belirliyor.

Seçilen sanatçılar sergi alanında kendilerine ayrılan 10 m2 alanda, etkinlik süresince (açılış gecesini takiben 5 gün boyunca) eserlerini Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerine, küratörlerine, galericilerine ve sanatseverlere sunma şansına erişiyor.

Bu sayede, sanatseverler her sene yeni sanatçıları keşfederek, ulaşılabilir sanat ile ilk koleksiyonerlik adımlarını atabiliyor.

 

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: