M.S. 705 yılında inşa edilen ‘Dünyanın en eski oteli’ yeniden açıldı!

0

Sadece Japonya’nın değil, dünyanın en eski ve köklü oteli Nishiyama Onsen Keiunkan, kurulduğundan beri aynı aile tarafından işletiliyor. Otel geçirdiği restorasyonun ardından yeniden hizmete açıldı. 

Japonya’da M.S. 705 yılında inşa edilen otel, dünyanın en eski oteli olarak Guiness Dünya Rekorları listesine girmişti. 1.300 yıllık otel, Japonya Hayakawa’da bulunuyor. Otel, bugüne kadar sadece restorasyon için kapatılmış.

Nishiyama Onsen Keiunkan4

Otel hakkında etkileyici olan özellik ise doğal kaplıcaların bulunduğu bölgede konumlandırılan 1300 yıllık mekanın hala aynı aile tarafından işletiliyor olması.

Nishiyama Onsen Keiunkan2

 

Japon misafirperverliğinin, konaklama hizmetinin ve güzel yemeklerin mükemmel bir örneği niteliğindeki Nishiyama Onsen Keiunkan’ın odaları geniş bir kırsal arazi manzarası sunuyor.

Nishiyama Onsen Keiunkan1

Dört açık ve iki kapalı banyosu ile bu otel, antik Japon kültürünün en iyi korunmuş örneklerinden.

1.300 yıllık otel, Japonya’nın Honshu yarımadasında, Hakusan Dağının eteğinde, Awazu Onsen beldesinde bir doğal sıcak su kaynağının dibinde bulunuyor.

Sıcak su kaynağının doldurduğu ufak göl, bugün halen buraya gelen konuklara sağlığın yanı sıra dinginlik ve dinlenme fırsatı veriyor.

Hoshi Ryokan otelinin ismi, 718 yılında Hoshi adını taşıyan bir Budist rahipten geliyor.

Bu soydan gelen ve halen aynı adı taşıyan Hoshi ailesi, Budist geleneklerine sadık olarak, bu lokanta ve oteli aynı şekilde işletiyor ve nesilden nesile aktarıyor.

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: