Lenfomadan sanat çıkaran kadın, Şehnaz Baç

0

Şehnaz Baç, görenleri kendine hayran bırakan bir taş boyama sanatçısı. Genç kadının, iyileşme sürecinde keşfettiği yeteneğinin hayatını nasıl değiştirdiğini kendi ağzından dinleyin.

Baç, taşların hayatına girişini blog sayfasında şöyle anlatıyor;

 

SehnazBaç7

 

Yeni hayatımın bana bir hediyesi de son aylarda uğraşmaya başladığım bir sanat : Taş Boyama. İyileşme sürecinde yapabildiğim en ciddi spor yürüyüş idi. Şanslı biri olarak denize yürüyerek ulaşabilecek bir yerde oturuyorum. Bu yüzden geçen yıllarda en hoşlandığım şeylerden biri de Adriyatik denizi kıyısında uzun yürüyüşler yapmak oldu.

 SehnazBaç9

 

Bu yürüyüşler sırasında bir çoğumuzun yaptığı gibi eve hep değişik deniz kabukları, güzel şekilli taşlarla döndüm  🙂  Bir kitap okudum hayatım değişti derler ya, işte ben de bir bahçe dekorasyonu sitesinde bir resim gördüm ve gerçekten hayatım değişti : Rengarenk  boyanmış taşlar !

 SehnazBaç8

 

Ufak bir araştırmadan sonra yapmanın hiç de zor olmadığını anlayınca gerekli malzemeleri toplayıp işe giriştim. Ve inanılmaz bir şekilde hayatıma yeni bir yön, yeni bir tat ve yeni bir anlam verdi bu taş boyama olayı.

 

 SehnazBaç6

 

Çok mutluyum. Renklerin hastalık ve iyileşme dönemlerinde üzerimdeki etkisini yazmıştım daha önce, hep renkli çiçekler, eşyalar görmek istiyordum, iyi geliyordu bana.

 

SehnazBaç4

 

Ve bir kez daha,  taş boyama ile renkler beni daha da iyileştirmeye, pozitif enerji vermeye ve en önemlisi her sabah daha mutlu uyandırmaya başladı. Artık her gün boyuyorum, desenler çiziyorum…

 

SehnazBaç3

 

Baç’ı, Facebook sayfasından takip edebilir,

İşlerine alım satım sitesi meşhur Ebay’ın el sanatları versiyonu Etsy’den edinebilirsiniz.

http://www.etsy.com/shop/ISassiDellAdriatico

 

SehnazBaç2 SehnazBaç1 SehnazBaç SehnazBac15 SehnazBac14 SehnazBac13 SehnazBac12 SehnazBac11 SehnazBac10 SehnazBac9 SehnazBac8 SehnazBac7 SehnazBac6 SehnazBac5 SehnazBac4 SehnazBac3 SehnazBac2 SehnazBac 0

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com
Founder of EnjoyinGeorgia
Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

error: