Kulağından 1000 tane karınca çıktı!

0

‘Neler oluyor dünyada hey gidi yumurtaya can veren Rabb’ım!’ dedirtecek cinsten bir haberle daha karşı karşıyayız cokiiya.com takipçileri. Bir nesil bile kulağından ve burnundan çıkan mercimek, nohut nevinden bakliyatlar ve bilimum boncuk ve tavla zarı gibi minnoş şeylerle tarumar olmuş insanlarız. Ama böylesi düşman başına. 

Bu sevimli kız 12 yaşındaki Shreya Darji.

Shreya; Gujarat,Hindistan’da yaşıyor. Ve tıp tarihinde daha önce rastlanmamış bir problemle karşı karşıya.

Shreya’nın kulağının içinden her gün yaşayan 10 karınca çıkıyor.

karınca 1

Shreya geçen yaz kulağında rahatsızlık şikayeti ile Gujarad’ da yerel hastaneye başvurmuş.

Yerel hastanede muayene olmaya gittiğinde doktorlar kulağından 1000 tane dev karınca çıkarmışlar. Her şeyi denemelerine rağmen  karıncalar çoğalmaya devam etmiş.

Ailesi herhangi bir günde Shreya’nın kulağından en az 10 tane canlı karıncanın sürünerek çıktığını söylüyor. Kızlarının durumunun düzelmesi için yerel tıbbi destekten, kabile doktorlarına kadar birçok yöntemi denemişler. Ama karıncalar küçük kızın kulağından çıkmaya devam etmiş.

karınca iki

Shreya’nın doktoru 58 yaşındaki kulak burun boğaz uzmanı ve cerrah olan Dr. Jawahar Talsania; MR ve CT scan gibi mümkün olan bütün yöntemlerle tarama yaptıklarını söylüyor. Fakat Shreya’nın sonuçlarında bir anormallik tespit edememişler.  Kulak zarlarında herhangi bir hasar görünmüyormuş.Karıncaların onu ısırmasına rağmen Shreya’nın herhangi bir acı hissetmediğini de ekliyor.

karınca beş

‘Aile normal bir hayat yaşıyor. Sağlıklı bir çevreleri var. Bu yüzden hayat şartlarını bile sorumlu tutamayız. Daha önce tıp tarihinde böyle bir şeye rastlamadık.” Dr Jawahar Talsania.

karınca ç

Dr Jawahar karıncaları damlayla boğmayı bile denediklerini ama onların çoğalmaya devam ettiklerini söylüyor.

‘Karıncaların kulak içine yumurta bıraktıklarına inanmıyoruz.  İçeride bir kraliçe karınca da tespit edemedik. Kafamız tamamen karıştı. Kamera kullanarak içeride yumurtlama döngüsü olup olmadığını da kontrol ettik. ‘ diye şaşkınlığını dile getiriyor.

Baba Sanjay Darji Gujarat’da küçük bir TV tamircisi işletiyor. Durumun kötüye gitmesi onu oldukça endişelendiriyor. ‘Kızım için elimden gelen her şeyi yaptım. Onu en iyi doktorlara götürdüm ama doktorlar problemi çözemediler. Umarım her şey düzelir.’ şeklinde üzüntüsünü ifade ediyor.

karınca dört

‘Geleceği için ve eğitim hayatının etkilenmesinden endişeliyim. Kızım çok parlak bir öğrenci. Ama şimdiden bir çok ders kaçırdı. Okuldakiler ve çevresindekiler durumu nedeniyle onu tahrik ediyorlar. Bu da onun daha kötü hissetmesine sebep oluyor. Bu problemin,kızımın kendine güvenini sarsmadan önce, olabildiğince çabuk halledilmesi gerekiyor.’ dedi.

Umarız Shreya bir an önce sağlığına kavuşur.

 

Doktorlar karıncaları çıkartırken endoskopi kamerası ile çekilen görüntüler de şu şekilde:

Yazar Hakkında

Güneş Kutlu

1* CMAS dalış Eğitmeni Commertial diver Altın Cankurtaran Yüzme antrenörü

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: