Kendra Haste’ten tel heykeller serisi

0

İngiliz sanatçı Kendra Haste galvanize edilmiş, boyanmış tellerle inanılmaz heykeller yapıyor!

Haste dünyanın dört bir yanında, özel koleksiyonlar ve büyük organizasyonlar için bu sıra dışı heykelleri yapıyor. Yalnızca tel kullanarak bu gerçek gibi görünen heykelleri ortaya çıkarıyor. Sanatçı “Tavuk kümeslerini kaplamak için kullanılan bu teller ile böylesine şeyler yaratmak gerçekten heyecan verici.” diyor. Katman katman telleri birleştirip işleyerek bu gerçek gibi görünen hayvanları yaratan Haste’in 13 heykeli de meşhur Londra Kulesi’nde sergileniyor. Özellikle hayvanlar ile ilgili çalışmayı çok sevdiğini, çünkü çok farklı karakteristik duruşlar yakalayabildiğini söyleyen Kendra Haste’in Royal College of Art mezunu olduğunu da söyleyelim.
“Hayvanlar üzerine çalışmanın beni çeken yanı, her bir varlığın ruhunu ve karakterini çözümleme süreci. Sabit ve 3 boyutlu formda aslında yaşayan, nefes alan bir obje yaratmaya çalışıyorum.” diyen sanatçının heykelleri 2021 yılında kadar Londra Kalesi’nin içinde ve etrafında sergilenmeye devam edecek.

Yazar Hakkında

Vural KINAYMAN

kedi eğitmeni, alengirli yemeklerin mucidi, acar tasarımcı, fitoterapi sevdalısı, hayat yaşayıcısı, keyif sürücüsü, erken emekli, kelli göbekli..

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: