İdrar İçenlerin Kokteyl Rehberi!

0

Televizyonda Bear Gryllls var, yıllardır pis pis şeyler yiyip, idrar vs. içiyor, izlemeyenimiz kalmadı. Depremlerde, madenlerde mahsur kalan insanların hayatta kalmak için çiş içtiklerini gördük. İdrarı (ve hatta diğer atıklarını!) cinsel hayatlarına renk getirecek bir fantezi aracı olarak kullananları duyduk, bu tip hikayelerin konu alındığı yapımları biz izlemedik ama bir arkadaşımız izlemiş bize de o anlattı. Ve yine şimdiye kadar kimbilir kaç makalede çişin faydaları sıralanıp döküldü.

idrar

Bi dönem çok moda olmuş Çişteki Mucize diye bi kitap vardı . Kitapta idrarın bir alternatif tıp aracı olarak, saç dökülmesinden orta kulak iltihabına, egzamadan arı sokmasına kadar pek çok rahatsızlığın tedavisinde nasıl kullanıldığı anlatılıyordu. En denyo yaşlarımdaydım, kitaptaki tedavi ve yöntemler pek umurumda değildi. Kapağında çiş yazan ve tamamen çişle ilgili bi kitap olması beni ve internet öncesi karanlık dönemi paylaştığımız yaşıtlarımı uzunca bir süre oyalamaya yetmişti.

idrar_b

Urophagia ya da İdrar Terapi de denen binlerce yıllık tedavi yöntemleri, özellikle Çin ve Hindistan’da halen şifa arayanlara alternatif bir umut oluyor. Şamanik adetlerin ve büyü geleneğinin sürdüğü bölgelerde kendi çişini içene büyü tutmayacağı ve buna benzer inanışlar yaşatılıyor, bazı büyülerin yapımında idrar kullanıldığı da biliniyor.

Çişinizi nasıl alırsınız?

İdrar İçenlerin Kokteyl Rehberi (The Complete Urine Drinkers Cocktail Guide) Plumbworld isimli İngiliz firması tarafından geçen yıl yayınlanmış. En bilinen 25 kokteylin alkolsüz ve idrarlı versiyonları, kısa açıklamalar ve iştah açıcı (!) fotoğraflarla sunulmuş. Marga“pee”ta, Long Island Iced Pee, Pee Tonic, Pee 52 kokteyl isimlerinden bazıları.

idrar_guide

Bu kokteyl rehberini hayata geçirme fikri, Plumbworld firmasının 28.000 müşterisiyle gerçekleştirdiği “Banyo Alışkanlıkları” araştırması sayesinde ortaya çıkmış. Ankete katılanların %3.8’i sağlıklı olduğu düşüncesiyle kendi çişlerini içtiklerini belirtmiş. Bu istatistik firma yetkililerinin yüzünü bu enteresan akıma çevirmesine neden olmuş.

Birilerinin sağlık adına sürdürdükleri bu alışkanlığa biraz lezzet ve stil katmışlar. Long Island Iced Pee’nin hazırlanışını gösteren bir video (aşağıda) bile paylaşılmış. İsteyen herkesin bu tarifleri evinde gönül rahatlığıyla (!!!) hazırlayabileceğini de ekliyorlar. İdrar İçenlerin Kokteyl Rehberini’nin tamamını bu linkten görebilirsiniz.

Ve siz değerli okuyucularımız için derlediğimiz birbirinden idrarlı kokteyl tarifleri…

Yazar Hakkında

hiç yorum yok

error: