Hilton, otelin bir katını işgal eden arılarla mücadele yerine bal üretiyor!

0

Dünyanın önde gelen beş yıldızlı oteller zinciri Hilton, Batum’daki otelinin 4. katını işgal eden dört arı ailesiyle mücadele yerine, arıların ürettiği balı hayır işlerinde kullanmak üzere değerlendiriyor.

Batum’un ünlü 6 Mayıs Parkı’nın hemen yanında bulunan Hilton Oteli’nin 4. katını işgal eden arılarla otel yönetiminin görevlendirdiği profesyonel arıcılar ilgileniyor.

1

Arıların parktaki çiçek ve ağaçlardan aldığı öz ile yaptıkları bal, otel müşterileri tarafından da tadılabilecek. Elde edilen balın geliri, bölgenin kimsesiz çocuklarına yardım amaçlı kullanılacak.

Saba_news_new-121

Otel Müdürü Stewart Nelson’un oldukça arkadaş canlısı olduklarını ve bu güne kadar kimseye zarar vermediklerini belirttiği arılar, özellikle otelin 4. katının parka bakan kısmında kümelenmiş.

matci-caucaziene-imperecheate-natural

Gürcistan’da yüzyıllardır geleneksel yöntemlerle yapılan arıcılık sonucu elde edilen ballar, dünya çapında üne sahip.

Honey-Bees

Kafkas arılarının sayısının gittikçe azalmaya devam ettiği günümüzde, geleneksel yöntemlerle arıcılık yapmaya devam etmek büyük önem taşıyor.

487-batumi-park

Bu geleneğin duyurulmasında görev üstlendiğini belirten Nelson, kahvaltı salonlarında halihazırda 9 çeşit bal sundukları bal köşelerine kendi ürettikleri balı da ekleyecek.

Kaynak: Caucasus Business Week

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com
Founder of EnjoyinGeorgia
Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

error: