Hem şehirde yaşayıp, hem kahraman olabilirsin!

0

Hem şehirde yaşayıp hem Ortadünya’da kahraman olabileceğinin 10 kanıtı!

Sabah trafiğiyle savaşıyor, öğlen yediği yemeğin verdiği karın ağrısına kimseye fark ettirmeden direnebiliyor, metrobüste amca koltukaltlarına yüzünü dayamış vaziyette dakikalarca yolculuk yapabiliyor ve bitmeyen mesailerde kafan klavyede uyuyabiliyorsan, Drakensang’da senden kral kahraman bulamazsın arkadaş!

 Sen ki, düştüğün belediye çukurlarından sağ çıkan, tabelasız sokaklarda adres bulan, işe geç kalmamak için son sürat deparlar atansın! Köşebaşlarındaki dilencilerin önünden “hayır duası” almadan geçmeyen, altından geçtiği her inşaattan kafasına bir şey düşmesin diye önce bir yukarıya bakan sen; tehlikeli canavarlarla savaşıp, karanlığın gölgesine mahkum edilmiş bir ülkeyi mi kurtaramayacaksın? Şaşarım!

1 Atlantis’i bile bulur, ofiste havasını atarsın!

atlantis

Onbinlerce yıl önce bir gecede batıp kaybolan bir uygarlığı bir gecede bulup, ertesi gün ofiste arkadaşlarına havasını atarken, sağ elinle sol omuzuna silkeleme hareketi yapmayı unutma. Tarihe geçtin. Herkes kendi tarihini kendi yazar.

2 Gözü yaşlı babaların anaların yüzünü güldürürsün!

drakensang_bm_khalyselysium

Şeytanların, iblislerin ve birbirinden korkunç canavarların kaçırdığı çocukları gözü yaşlı analarına kavuşturmak, Dracania’da elinin kiri. Sen 30 kişinin aynı anda binmeye çalıştığı otobüsün kapısından inebilmeyi başarabilensin. Görevler zorlaştıkça keyif alansın. Hem görev nedir allasen!

3 Ejderha dediğin tek dişi kalmış canavar!

kapak

 

Buzlu dağlar, ıssız stepler, imkansız zindanlar ve boğucu bataklıklar sana vız gelir. Sen saat 18:00 metrosundan sağ çıkmayı başarmış insansın! Özgürlüğünü arayan toprakların savaşında güçlerini birleştirebileceğin birileri her zaman olacak. Misal sözleşirsin arkadaşlarınla,  ejderhanın biriniz kuyruğundan biriniz bacağından tutarsınız artık. Şaka şaka. Çok süper silahlar ve yeteneklerle donanıyorsun zaten.

4 Ne olmak istiyorsan, osun!

drakensang_wallpaper_wallpaper_03_1980x1280

Hayallerindeki işi yapamıyor olabilirsin. Astronot, genetik mühendisi ya da pilot olamamışsan ne var? Drakensang’da dilediğin karakteri seçebilirsin. Korkuyu düşmanlarının gözbebeklerinde kor alevlere dönüştürmek için tek yapman gereken ne olmak istediğine karar vermek. Üstelik dilediğin zaman karakterini değiştirebilirsin de. Duria’daki yolculuğun boyunca kahramanını, gerçekten olmak istediğin kahramana dönüştürebilirsin. Drakensang Online’da özelleştirilebilir bir yetenek ağacı, sana inanılmaz güçler sunuyor. Bu güçler arasından uygun gördüklerini seçebilir, istediğin zırh ve silahları alabilir ve korkusuz bir kahramanın sahip olması gereken her şeyi bulabilirsin. Üstelik malzeme ve nesneler neredeyse hiç bitmiyor. Duria’nın barışçıl insanlarını kurtarmaya yönelik her bir görev heyecan ve unutulmaz bir macera vaat ediyor.

5 “Kodun mu oturtursun” billahi!

DSO_Knight_01

En çok sinilendiğin anlarda yumruklarını, dişlerini sıkan, gülümseyerek dışarı çıkıp çöp tenekesini bir tekmeyle karşı kaldırıma uçuran sen değil misin? Sakince yüzüne baktıklarını aslında avucunda buruşturmayı içinden geçiren? Ölümcül silahlarla donatılmış Ejderha Savaşçısı da senin gibi. Düşmanlarını dize getirmek için en çok gücüne ve çelik gibi kararlılığına güveniyor. Valla “kodu mu oturtuyor” demedi deme.

6 En kadim büyüler, en etkili iksirler sende!

DSO_Mage_01

Üniversite sınavına dualı kalemlerle girdin, kafanda ekmek kırıldı, okunmuş tuzlar yaladın. “Sabah kapıdan sağ ayağınla çık” diye tembihledi annen yıllarca. Bir şeyi 40 kere söylersen olur bildin. Düşmanlarını en kadim büyülerle yok etmek dediğin, senin için adeta çocuk oyuncağı.  Zafere giden yolda bilgiye değer veren ve nesiller boyunca pek çok yeni ölümcül büyü ve iksiri üreten zeki savaşçıların son örneği Çember Büyücüsü, tam ihtiyacın olan karakter olabilir.

7 Her şeyin ustası sensin!

DRAK_Dwarf_NEWz

“Benim eve usta girmez, ben hallederim” diye göğsünü gere gere gezensin sen. Gerektiğinde parça arttırmayan ustayı ustadan saymayan. En saçma problemleri en yaratıcı çözümlerle ve gücünle halledensin. Birkaç boru ve vida ile her şeyi yapabilen en yeni karakter  Cüce Buhar Teknisyeni de tam senin gibi biri.  Kuvvetli ve icatları seven Buhar Teknisyeni buluşları sayesinde savaşta adeta terör estirir.

8 “Arslan gibi” adamsın!

DRAK_Knight_ENVIRONMENT_002

Hep bir arslan kadar cesur ve karizmatik, bir tilki kadar kurnaz, bir baykuş kadar bilge oldun içten içe. Kargaların ötüşünden karın gelişini, denizin renginden balıkların yerini bildin. Doğanın muhteşem güçlerini kullanan bir kahramana dönüşmek ve Dracania’daki yolculuğuna Korucu olarak devam edebilirsin. Vahşi yaşamın bilgeliğine sahip olan ve bunu etkileyici bir şekilde kullanan Korucu, rakiplerini alt etmek için kurnazlığına ve hızına güvenir. Tıpkı senin gibi.

9 “Köprünün durumu nedir abi?”

drakensang_wallpaperxx_01_1980x1280

İster oynarken en sevdiğin şarkıları mırıldanıyor ol, ister savaş naraları atıyor.  Sıkıştığın anda arkadaşlarından yardım isteyebileceğin gibi, onlara karşı da savaşabilirsin. Bu hit aksiyon role-play oyununun geniş kapsamı daha oyunun en başında anlaşılıyor zaten. Önünde uzunan uzun ve rüzgarlı yolda aklını, bedenini ve ruhunu eğitirken, diğer oyuncularla karşılıklı PvP savaşlarına katılabilir, onları PvP arenalarında yenerek kendini daha da geliştirebilirsin.

10 “Aynı bizim kıyılar yahu!”

helios_bm_op1902

Karanlık savaşlar, korkunç mücadeleler seni yorgun düşürdüğünde, kendini memleketine benzeyen kıyılarda bulacaksın, şaşırma. Şehirde hep hasretini çektiği nefesi, sana serin bir akşam Assos’ta gün batımını seyrettiğin anları hatırlatacak Güneyrüzgarı Denizi’nde kadim uygarlıkların yerleştiği Helios Adaları’nda alabilirsin. Cam gibi berrak sularla çevrili bu adalar, tıpkı hafta sonu kaçtığın Prens Adaları gibi, egzotik Atlantislilerin vatanı aslında. Bazen yüzünü güneşe dönüp biraz dinlenmek için dahi, Drakensang’dan daha iyi bir yer olmayabilir.

Uzun lafın kısası; Bigpoint’in sana türlü çeşit alemde eğlence vaat ettiği web tabanlı 3D MMORPG oyunu Drakensang Online, her gün galip geldiğin günlük macera ve savaşlar arasında, seni en çok heyecanlandıracak olanı. Sahip olduğun kudret de, damarlarındaki asil kanda değil mi zaten?

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: