Hayvan Sahiplenmeyi Özendirici Optik İlüzyonlu Fotolar

0

Hayvan sahibi olma ihtimali olan birçok insan var ancak bunların bazıları sahiplenmek için biraz ilhama ihtiyaç duyuyor.

Fotoğrafçı Amol Jadhav ve sanat yönetmeni Pranav Bhide, Mumbai’deki hayvan sahiplenme etkinliği hakkında farkındalık yaymak adına World For All – Animal Care and Adoptions için güçlü bir kampanya oluşturdu. Ve en önemlisi de etkili oldu!

Yaratıcı ikili, akıllı aydınlatma ve çerçeveleme teknikleri kullanarak, bir fotoğrafın aslında iki fotoğraf içeriği bir dizi optik illüzyon oluşturdu. Sanatçılar fotoğrafları insanların arasındaki negatif (beyaz) boşlukta hayvan şekli oluşacak şekilde ayarladılar.

Aşırı parlak arkaplan ışığını açtıklarında ve ön tarafa hafif bir destek ışığı yerleştirdiklerinde her şey bir birleşti ve ”Her zaman daha fazlasına yer var. Hayvan sahiplen.” sloganı için uygun ortamı oluşturdu. İnsanlar, Amol ve Pranav‘ın mesajını kulak verdi. Geçen yıla kıyasla etkinliğe katılım %150’ye kadar arttı ve bu katılım 42 hayvanın sahiplenilmesini sağladı.

kaynak: gaia dergi

 

Yazar Hakkında

Vural KINAYMAN

kedi eğitmeni, alengirli yemeklerin mucidi, acar tasarımcı, fitoterapi sevdalısı, hayat yaşayıcısı, keyif sürücüsü, erken emekli, kelli göbekli..

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: