Haftanın filmlerine göz atmadan sinemaya gitmeyin

0

Dram, korku, aksiyon ve macera filmlerini seven sinemaseverlere müjde! Aşk ve Gurur ve Zombiler’den Mısır Tanrıları’na, Hesaplaşma’dan Zebani’ye kadar dört yabancı film bu hafta gümüş perdeyle buluşuyor.

Aşk ve Gurur ve Zombiler (Pride And Prejudice And Zombies)

Yönetmen: Burr Steers – ABD

zz2

New Yor Times çok satanlar listesinde 25 hafta yer alan Jane Austen imzalı Aşk ve Gurur isimli kitap sinemaya uyarlandı. Charles Dance, Matt Smith, Lena Headey, Douglas Booth ve Sam Riley gibi usta oyuncuların rol aldığı film 19. yüzyıl Britanya’sında geçiyor.

Bilinmeyen bir salgın tüm ülkeyi kasıp kavurmaktadır ve sonunda binlerce insan zombiye dönüşür. Yakın dövüş ve kılıç ustası olan Elizabeth Bennet(Lily James) ve Bay Darcy(Sam Riley) gururlarını bir kenara koyup iş birliği içerisinde olmalıdır.

ABD yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Burr Steers oturuyor.

Fragman:

Mısır Tanrıları ( Gods of Egypt ) 

Yönetmen: Alex Proyas – ABD

gods-of-egypt-poster-banner

Karanlıklar tanrısı Set (Gerard Butler) kadim ülke Mısır’ı ele geçirdikten sonra tüm ülkede kötülük ve kaos yaşanmaktadır. Kötü tanrı Set’e karşı çıkmaya kimsenin gücü yetmemektedir. Genç ve becerikli bir hırsız olan Bek (Brenton Thwaites) Set’in elinde esir olan sevgilisini kurtarmak ve dünyayı kaostan arındırmak için Horus(Nikolaj Coster-Waldau) adındaki bir başka tanrıyla güçlerini birleştirir.

Yakışıklı aktör Gerard Butler’in başrolde oynadığı filmde  Geoffrey Rush, Rufus Sewell, Bruce Spence ve Game Of Trones dizisinden tanıdığımız Nikolaj Coster-Waldau ona eşlik ediyor.

Alex Proyas’ın yönetmenliğini yaptığı film müthiş görsel efektleriyle ve üç boyut seçenekleriyle fantastik sinema severlere keyifli ve heyecanlı anlar yaşatacağa benziyor.

Fragman:

Hesaplaşma ( Misconduct ) 

Yönetmen: Shinto Shimosawa-ABD

misconduct-2016-movie

Al Pacino ve Anthony Hopkins gibi dev isimlerin yer aldığı film, dram ve gerilim türünde oldukça iddalı. Kariyer tutkunu genç avukat Ben Cahill (Josh Duhamel) ‘in eşi düşük yapınca çiftin arası bozulur. Bu olay neticesinde Ben, kariyerine daha fazla odaklanır ve girdiği davalarda başarılı sonuçlar almaya başlar. Tüm bunlar yaşanırken Ben, üniversitedeki kız arkadaşı Emily (Malin Akerman) ile karşılaşır. Çalıştığı ilaç şirketinin sahibiyle ilişki yaşayan Emily, Ben’e şirketi zor durumda bırakacak bazı belgeleri sunar. Emily’nin bu teklifi Ben’in kariyerinde dönüm noktası olacaktır. Kısa süre sonra Ben kendini rüşvet ve karanlık işlerin ortasında bulur.

Fragman:

Zebani (The Stranger)

Yönetmen: Guillermo Amoedo – Şili

the-stranger-dvd-cover-e1447682643683

Gizemli bir adam Kanada’nın küçük bir kasabasına kaybolan karısını bulmak için gelir ancak bu gizem dolu adamın varlığı, kasabadaki diğer insanlar için kan gölüne dönüşecektir. Kanlı filmlerin babası Eli Roth’un yapımcılığında bir korku filmi olan Yabancı’nın başrollerinde Lorenza Izzo, Aaron Burns, Ariel Levy ve Cristobal Tapia Montt var. Yönetmenliğini ve senaristliğini ise Uruguaylı yönetmen Guillermo Amoedo üstlendi.

Fragman:

Cokiiya, iyi seyirler diler!

 

Yazar Hakkında

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: