Genç heteroseksüel kadınların dörtte birinin başka bir kadınla cinsel deneyimi var

0

Araştırma sonuçları genç kadınların cinsellik ve toplumsal cinsiyet konusunda git gide daha esnekleştiğini ortaya koyuyor.

Bilim insanlarının yaptığı araştırma ve çalışmalar neticesinde ulaşılan sonuç, yaşları 18 ila 24 arasında değişen genç kadınların dörtte birinin başka bir kadınla cinsel deneyimi olduğunu söylüyor.

Kendini heteroseksüel olarak tanımlayan kadınlar, bu deneyimi biseksüellik ya da lezbiyenlik eğilimi olarak görmüyor. Bu üçüncü türden ilişkinyi iki kadının birbirinden etkilenmesiyle ortaya çıkan bir reaksiyon olarak tanımlıyorlar.

 

Araştırmalar ayrıca, yeni neslin cinsellik konusunda bir önceki nesilden daha esnek olduğunu ortaya koyuyor. Grazia ve Onepoll tarafından 2 bin kadın üzerinde yapılan araştırmanın sonuçları kadınların cinsiyet, cinsellik, evlilik ve aile hayatı hakkında geleneksel tutumlardan uzaklaştığını işaret ediyor.

Çalışma aynı zamanda 10 anneden birinin kız çocuğuna pembe eşya ve oyuncaklar seçmeyi reddettiğini, 3 kadından birinin evliliği karakterine uygun bulmadığını, ve %45’i evlenmeden çocuk sahibi olabileceğini ifade ettiğini söylüyor.

Kaynak: Independent

 

 

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com
Founder of EnjoyinGeorgia
Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

error: