Evinizin girişini daha güzel hale getirmek için 7 süper fikir

0

Evin girişi misafirlerin karşılandığı, işten eve döndüğünüzde ilk adım attığınız alan olduğu için insana huzur veren ferah bir dekorasyon ile güzelleştirilmeli,  şık bir giriş alanı oluşturularak evin mükemmel bir ev olmasına katkı sağlanmalıdır. Dekoratif açıdan kusursuz bir plan ve yerleşim ile çok şık bir giriş alanı oluşturabileceğiniz gibi farklı zevklere hitap eden objeler kullanarak bu alanları ilgi çeken, cazibesi yüksek alanlar haline getirebilirsiniz.  Bu gün evinizin giriş alanlarını güzelleştirebilmek için kullanabileceğiniz  7 farklı objeyi inceliyoruz. Bu objeleri kullanarak giriş alanlarında harikalar yaratabilir, insanların hayran kalacağı kusursuz dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Zayıf aydınlatma

Martins Valente Arquitetura e Interiores: modern tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Evinizin giriş alanına zarif bir aydınlatma koyarak loş bir ışık huzmesi oluşturabilir, giriş alanın özel bir dekorasyona sahip çekici ve şık bir alan olmasını sağlayabilirsiniz. Loş ışık demetinin rengini zevkinize ve tarzınıza göre seçebilir, evinizin geneli ile uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Koyu renkler

Tiago Patricio Rodrigues, Arquitectura e Interiores: kolonyal tarz tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Giriş alanının kendine özel bir karaktere bürünmesini istiyorsanız koyu renkler tercih etmeli koyu renklerin asaleti ile giriş alanında harikalar yaratmalısınız. Ayrıca koyu renkler içinde farklı renklerde aksesuarlar kullanabilir, zarif bir çizgi aydınlatması ile bu alanı muhteşem bir alan haline getirebilirsiniz.

Casas inHAUS: modern tarz Evler

Büyük mobilyalar

In:Style Direct : modern tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Evinizin giriş alanında büyük mobilyalar kullanarak da harikalar yaratabilir, genel dekorasyon içinde kullandığınız mobilyalardan fonksiyonel bir şekilde faydalanarak kusursuz bir giriş alanı oluşturabilirsiniz.

Aynalar

Traço Magenta - Design de Interiores: modern tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Giriş alanını daha aydınlık ve daha ferah bir alan haline getirmek için aynaları tercih etmeli, aynaların yansıma özelliği ile giriş alanını  hem ferah hem de zarif bir giriş alanı olarak dekore etmelisiniz. Aynalar ile birlikte ağa. diyagramı da tercih edebilirsiniz.

Eskitme kapılar

IMPAST: rustik tarz tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Giriş alanında kullanacağınız kapıları modern ve yeni kapılar yerine eskitme kapılar olarak tercih edebilir ve şık dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Örnek dekorasyonda olduğu gibi tuğla duvarları ön plana çıkararak muhteşem dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Çerçeveler ve resimler

Dyer-Smith Frey : modern tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Giriş kapısından başlayarak koridor boyunca çerçeve ve resimler kullanarak kusursuz ve şık  dekorasyonlar yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz çerçevelerin rengi de evinizin rengi ile uyumlu tercih ettiğinizde çok şık bir giriş alanına sahip olabilirsiniz.

Casas inHAUS: modern tarz Evler

Kurutulmuş bitkiler

ARCO Arquitectura Contemporánea : modern tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Geniş bir giriş alanınız varsa resimdeki gibi kurutulmuş  bitkiler  tercih edebilir veya canlı bitkiler ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu tercih ile  hem geniş alanı dolu dolu gösterebilir hem de doğal bir giriş alanı oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Vural KINAYMAN

kedi eğitmeni, alengirli yemeklerin mucidi, acar tasarımcı, fitoterapi sevdalısı, hayat yaşayıcısı, keyif sürücüsü, erken emekli, kelli göbekli..

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: