Erkekten kadına dönüşüm operasyonunu 3D izleyebilirsiniz

0

Trans bireylerin beyninde yaşadığı, fiilen tam anlamıyla yaşayamadığı hayatı yaşayabilmeleri için en önemli adımlardan biri olan cinsiyet değiştirme operasyonlarından erkekten kadına dönüşüm operasyonunu 3D grafik animasyon halinde izlemek mümkün.

Özellikle kanlı görüntülerden hoşlanmayanlar için iyi bir kaynak olan görüntülerde operasyon adım adım detaylı şekilde görülebiliyor.

Kadın cinsiyetine geçmek isteyen erkeklere yapılan ameliyatlarda, penis derisi dipten çepeçevte kesilerek eldiven parmağı gibi yüzülür ve çıkartılıyor.[3] Derisiz kalan penisteki süngersi, kavernoz dokular (corpus cavernosum) iki yana kasık derisi altına gömülüyor, böylece vulvanın büyük dudakları (labia majora) gibi kabarıklık sağlanıyor.[3]

Videoda, cerrah operasyonla kastrasyon denilen testislerin alınması ve penis içerisinden dokusu alındıktan sonra skrotum ve penis cildinden vajen dokusunun oluşturulması sırasıyla işleniyor.

 

Türkiye’de cinsiyet değişikliği izninin alınması için medeni kanunun 40. maddesinde yazan zorunlu şartların oluşması gerekiyor.
a) kişinin 18 yaşını doldurmuş olması
b) bekar olması
c) transseksüel yapıda olup üreme yeteneğinden tamamen yoksun olması
d) secmiş olduğu cinsiyeti ruh sağlığı acısından zorunlu olduğunu eğitim araştırma hastanesinden resmi sağlık kurulu raporuyla ispat etmesi gerekmektedir.

Cinsiyet değiştirme süreciyle ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://lgbti.org/turkiyede-cinsiyet-gecis-sureci-ve-danismanlik/

 

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: