Enerji Dostu Kettle Çubuk

0

Çay ya da kahve hazırlarken elektrikli su ısıtıcısı kullanıyor musunuz? Eğer cevap evetse, çok fazla elektrik ve su tüketimi yapıyorsunuz demektir. Ancak, bu yeni kickstarter projesi Miito sayesinde elektrik tüketiminiz ciddi oranda düşecek.

Mutfak tezgahının üstünde kalın bir tabak gibi duran bu cihaz, hem zekice tasarlanmış, hem de çok becerikli. Kocaman su ısıtıcısını ısıtmak yerine, kupa ya da bardağınızı bu kalın tabağın üzerine koyuyorsunuz ve  bu sayede sadece ihtiyacınız kadar suyu ısıtıyorsunuz.

Kendini, “Elektrikli su ısıtıcısına alternatif” olarak tanımlayan Miito, şu an kickstarter’da 354.000€ yatırım yapılarak hedefini ikiye katlamış durumda.

Umarız biran evvel seri üretime geçer ve sayfasında da Leyla Acaroğlu’nun “Su ısıtıcılarındaki fazla suyun ısıtılması için harcanan enerji, İngiltere’deki tüm sokak lambalarını bir gece yakmaya yeter” sözü için ilk adım atılmış olur.

miito miito 2

Miito’nun sitesi: miito.de

Yazar Hakkında

Vural KINAYMAN

kedi eğitmeni, rakı degüstatörü, alengirli yemeklerin mucidi, acar tasarımcı, fitoterapi sevdalısı, hayat yaşayıcısı, keyif sürücüsü, erken emekli, kelli göbekli..

hiç yorum yok

error: