Dünyanın en rahat ayakkabısı; merinos yününden yapılan Allbirds Sneaker

0

Time Dergisi’nin geçtiğimiz aylarda ‘dünyanın en rahat ayakkabısı’ olarak duyurduğu Allbirds spor ayakkabılar, tamamen doğal merinos koyunu yünü kullanarak geliştirilen sağlıklı, uygun fiyatlı ve dönüştürülebilir malzemeden üretiliyor.

San Fransisko merkezli girişim, eski profesyonel futbolcu Tim Brown ve bir biyoteknik mühendisi olan Joey Zwillinger tarafından Mart ayında hayata geçirildi. Hiç bir şekilde sentetik malzeme kullanılmadan üretilen ayakkabılar vurma, kaşındırma, su toplaması gibi en çok yakınılan şikayetlere karşı garanti veriyor.

 

f81e66bfcf445c9ea257fa3a3a73d095

 

Çiftin çıkış noktası uygun fiyatlı, çevre dostu, konforlu ve stil sahibi bir ayakkabı yaratmak. Kulağa imkansız gibi gelse de, ikili uzmanlıklarını birleştirerek yarattıkları tasarımı 95$ fiyat etiketiyle satışa sundu bile.

 

1200x-1v

 

Hem erkeklerin hem kadınların kullanabileceği minimal, çarpıcı unisex tasarımların renk seçenekleri de bulunuyor. Tamamen doğal ve geri dönüştürülebilir malzemeden, hiçbir şekilde sentetik malzeme kullanılmadan üretilen ayakkabılar, iki yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkmış.

 

1024x1024

 

Dünyanın en iyi yününü elde etmek için iki yıl boyunca çalışan ekip, sonunda inanılmaz yumuşak, hafif, hava aldıran ve esnek kumaşını üretmişler.

 

1M9A6344_V2

 

Yeni Zelanda’da büyüyen Tim Brown, gerçek bir küçükbaş hayvancılık ülkesinde yetişmesine rağmen merinos koyunlarının yünlerinin ne denli büyüleyici kalitede olduğunun sonradan farkına vardığını ve ‘böylesine inanılmaz bir malzemenin neden daha önce ayakkabı tasarımlarında kullanılmadığını’ düşündüğünü belirtiyor.

 

22

 

Hava aldıran, ısıyı dengeleyen ve ayak kokusunu azaltan merinos yünüyle dokunan kumaşla tasarlanan ayakkabılar, rahatlığına ve stiline düşkün çevre dostları tarafından özellikle dikkat çekecek.

 

m-legs_1200x1200

 

Kullanıcılara koşulsuz 30 gün iade garantisi veren tasarımcılar şunları söylemekten de geri kalmıyorlar.

 

Korkmayın, dağlara, arazilere çıkın,
uzun koşular yapın, hunharca kullanın,
çamaşır makinesinde yıkayın.
Bir şey olursa, biz yine buradayız…

 

Ayakkabılar standart ayakkabı ambalajlarında kullanılandan %40 daha az malzemeyle teslim ediliyor.

CcE4Dp2XEAA7Lt1

 

İkili ayrıca internet sitelerinde, eski ayakkabılarınızı ihtiyaç sahiplerine ileteceklerini belirten bir sosyal sorumluluk projesi de yürütüyor.

 

https://www.allbirds.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: