Dünyanın ‘en iyi’ charter motoryatı süperyat Solandge’ın günlük kirası 465 bin Lira!

0

Diskodan sinemaya, spa’dan yüzme havuzuna kadar içinde her şeyin bulunduğu 85 metrelik yüzen dev Solandge, günlük 145 bin Euro’luk kirasıyla, lüks tanımını yeniden yorumluyor. Dışarıdaki sade görünümüne rağmen içine girildiğinde bir sarayı andıran megayatın yaşam alanları değerli taşlar, ender parçalar ve akla gelebilecek bütün aktiviteleri gerçekleştirmeye imkân tanıyan mekânlarla dolu!

solandge26

Zaman zaman Türkiye karasularına demirleyen ve koylarda gizemli bakışları üzerine çeken Solandge‘ı seçenler arasında Arap şeyhler, Suudi Arabistan prensleri gibi dünya zenginleri bulunuyor.

solandge31

 

Gövdesi çelik, üst binası ise alüminyumdan yapılan yatın dış tasarımı Espen Oeino’ya ait.

solandge2

Alman Lürssen Yachts’ın son harikası Solandge,  85,10 metre uzunluğunda ve 13,80 metre genişliğinde yüzen bir saray…

solandge30

Dünyanın ‘en iyi’ charter motoryatı olarak gösterilen süperyat Solandge, bir önceki modeli olarak düşünülebilecek tasarımdan 20 metre daha uzun ve daha fazla misafir kamarasına sahip.

solandge28

9 yıl önce suya inen önceki modele göre Solandge sadece daha büyük ve fazladan bir VIP kabine sahip değil, ek olarak ciddi şekilde teknoloji farkını da barındırıyor.

solandge25

Solandge’ın üretiminde ortaya çıkan en kritik iki nokta; ses ve titreşimin üstün mühendislik çalışmaları ürünü olarak son derece az olması.

solandge23

Ses desibel seviyeleri, üretim kontratının maddeleri arasında yer alıyordu. Masters’ın söylemlerine göre, kontratta belirtilen ses seviyelerinin bazı kısımlarda 20% aşağısına bile ulaşılıyordu.

solandge1

Solandge’ın iç dekorasyonunu Aileen Rodriguez yaptı.

solandge5

Genellikle sahipleri tarafından istenen açık ve aydınlık renklere göre iç tasarımı tamamlandı.

solandge7

Süperyatta dikkat çeken özelliklerden bar kısımları, büfe, yemek bölümleri, yüzme havuzu ve iki adet sıcak termal havuz yer alıyor.

solandge10

Sahip olunan fazlaca alan sayesinde ek olarak gece kulübü, açık hava sineması, açık ve kapalı spor salonu ile tekne sahibinin suitinde özel açık oturma alanı mevcut.

Ekran Resmi 2016-07-12 22.56.13

Dudak uçuklatan fiyatlara sahip Solandge, adeta yüzen bir şehir…

solandge6 solandge11 solandge15 solandge16 solandge17 solandge19 solandge20
solandge24

Kaynak: Yatvitrini

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: