Dünyanın dört bir yanından gizli müzik ritüelleri

0

Kamerasını, mikrofonlarını, ses kayıt ekipmanlarını sırt çantasına doldurup tek başına seyahate çıkan başlayan Vincent Moon, dünyanın dört bir yanına yaptığı seyahatler boyunca gittiği yerlerin müziğini kaydetti.

Yolculuğu boyunca dikkatini en çok çeken şey, dünyanın her yerinde müziğin ritüellerin parçası olmasıydı. Ve bunun üzerine düşünmeye başladı.

Vincent_Moon_photographed_by_eugene_shimalsky

Etiyopya’nın kutsal şehri Harar’da Sufi şarkılarından Peru’daki Amazon’un derinliklerinde Shipibo’yla bir ayahuasca ayinine uzanan bu eşsiz yolculuk, seyahat tutkunlarını kıskandıracak deneyimler barındırıyor.

Selda Bağcan ile, Bodrum

Selda Bağcan ile, Bodrum

Kuzey Brezilya’nın techno brega kraliçesi Gaby Amarantos’tan Çeçenistan’da bir kadın korosuna, Singapur’da One Man Nation’la deneysel elektronik müzikten São Paolo’daki çatısında şarkı söyleyen Brezilyalı efsane Tom Zé’ye, Ermenistanlı harika rock grubu The Bambir’den Tiflis, Gürcistan’da bir restoranda çalan yöresel şarkılara, Cakarta, Endonezya’dan harika bir retro pop grubu olan White Shoes’dan Kiev, Ukrayna’dan devrimsel bir grup olan DakhaBrakha’ya, Tomi Lebrero, Bandoneonu gibi isimleri kaydedip yayınlayan Moon’un hikayesini kendi ağzından dinlemek isterseniz buyrun:

 

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: