Dil bariyerini ‘simultane çeviri kulaklığı’yla aşabilirsiniz!

0

Duyduğu kelimeleri simultane çeviren akıllı kulaklık Pilot, dil engellerini ortadan kaldırarak insanların birbiriyle bağ kurmasını sağlıyor. İlk etapta İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca dil desteği veren Pilot, başarıyla fonlanırsa ve pazara servis edilirse, diğer dil seçenekleriyle de güncellenecek.

 

WaverlyLabs.jpg&cci_ts=20150518112300

ABD’de Waverly Labs isimli şirket, yabancı dil bilmeyenlere çare olacak bir cihaz geliştirdi. Kulaklık, aynı dili konuşmayan iki insanın iletişime geçmesini sağlıyor. Dil engelini aşmaya yarayacak olan bu kulaklık konuşmaları internet üzerinden anında çeviriyor.

real-time-translator-ear-waverly-labs-6

 

İki sene önce Fransız bir kadınla tanıştığında dil problemi yaşayan Andrew Ochoa, bu cihazın hayali olduğunu belirtiyor. Ochoa bu sorunu çözmek için cihazı tasarlamaya o zaman karar verdiğini ifade ediyor. Cihazın Ekim ayında lanse edileceği ve 2017 yılından itibaren satışa çıkacağı duyuruldu.

EMBED1-m_2868144a

 

Sarı kırmızı ve siyah olarak 3 ayrı renkte tasarlanan bu giyilebilir teknolojiyi kullanmak için bir akıllı telefon, 2 kulaklık ve internet bağlantısı gerekiyor. Konuşmacıların her biri kulaklıkları takıp sohbet edebiliyor. Cihazın bilinirliğini arttırmak isteyen şirket ekim ayına kadar her hafta bir çift kulaklığı hediye olarak verecek.

 

Pilot

 

Şimdilik 299 Amerikan doları (yaklaşık 900 lira) olarak belirlenen cihazın fiyatının gelecekte değişebileceği belirtiliyor.

 

 

Cihazın ilk olarak İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca tercümeler yapacak. Diğer diller ise zaman içerisinde eklenecek.

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: