Çelik tellerle rüzgar estiren Robin Wight’ın uçuşan perileriyle tanışın

0

İngiliz heykeltraş Robin Wight, kendisini sanatçıdan ziyade tasarımcı olarak tanımlasa da, çelik tellerle havada uçuşan karahindibalar ve süzülen periler tam aksini söylüyor. Wight bir kaç çalışmasını Trentham Parkı’nda sergilerken aynı zamanda her bir parçayı nasıl yaptığıyla ilgili birçok detay veriyor.

Robin-Wight

Kariyeri boyunca tasarım sürecindeki sorunların giderilmesi ve imalatında uzmanlaşmış olan Wight’ın tasarımları, objenin bir noktada rüzgarla ayrılmak interaktivitesini sahnelerken, kompozisyonları havada uçuşan karahindibalar ve süzülen periler oluşturuyor.

robinwight

Tasarladığı her periye bir hikaye, hareket, biraz görsel illüzyon, duygu ve doğal kaynaklardan oluşan bir tasarım kriteri ekleyen sanatçı, tekrara düşmeyen bir yorumla perilerin çocuksu ve sihirli zerafetini anlatmaya devam edeceğini ifade ediyor.

robinwight1

Wight, tellerle çalışma fikrini, çitleri tamir ederken bulmuş.

robinwight2

Amatör heykeltraşlar için mükemmel bir malzeme olan tel örgülerin, ucuzluğu, herhangi bir ek işlem gerektirmeyişi ve sınırsızca temin edilebilmesi tasarımcının malzemeyi tercih etmesini sağlamış.

robinwight3

Heykellerini üretebilmek için sadece bobin tel, pense ve hayal dünyasına ihtiyacı olduğunu söyleyen Wight, tamamen hobi olarak başladığı heykellerin bir işe dönüşmesini bir peri masalı olarak niteliyor.

robinwight4

“Fantasy  Wire Fairies” periler kimi zaman ağaçlara, kimi zaman da karahindibalara tutunuyor.

robinwight5

Wight heykellerini kendi web sitesi üzerinde tanıtıyor ve satın almak isterseniz heykellerin birçoğu için kendisiyle e-posta aracılığıyla görüşmenizi istiyor.

robinwight7

robinwight8 robinwight23 robinwight22 robinwight21 robinwight20 robinwight19 robinwight18 robinwight15 robinwight14 robinwight13 robinwight12 robinwight11 robinwight10 robinwight9

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com
Founder of EnjoyinGeorgia
Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

error: