“Bana soru sorma ve sakın yalan söyleme!”

0

Bigpoint, askeri MOBA oyunu Shards of War’a yapacağı büyük güncellemenin detaylarını ve on yedinci oynanabilir karakteri Calibre’yi tanıttı.

Shards of War’un oyuncularına müjdelediği güncellemelerin başında nesneler geliyor. Önceden aktif olan tüm nesnelerin bazı seçkin pasif nesnelerle birlikte oyundan çıkarılmasıyla, yerine tamamen yenilenmiş bir geliştirme sistemi ve her bir sentinel için karaktere özgü beş nesneyi içeren yepyeni bir özel nesne koleksiyonu getirildi.

Yeni kule hedefleme öncelik sistemi
Kuleleri hareketli çatışma alanlarında daha büyük bir tehdit haline getirmek için; hedefleme öncelikleri, menzildeki dost sentinellere zarar veren düşman sentinelleri hedef alacak şekilde değiştirildi. Ayrıca “iyileştirme noktaları” artık bölgede dururken sürekli iyileştirme sağlamak yerine toplanabilen düzenli iyileştirme buff’ları sunacak.

Özel maç gözlemcisi modu
Shards of War’un gözlemci modunun ilk tekrarını içeren bu iyileştirme sayesinde oyuncular; özel oyunlar oluştururken arkadaşlarını gözlemci yuvalarına davet edebilecekler. Burada görüş açılarını ve serbest kamerayı değiştirebilir ve dilerlerlerse “savaş sisi” görüşüne geçebilirler.

Yeni Sentinel: Calibre
Shards Of War’un yeni karakteri, “boyut atlayan sorgulayıcı” Calibre ise, suikastçı bir dişi karakter. Kitlesel imha konusunda uzman olan ve çok sayıda hedefe hasar verebilen Calibre, çatışmanın içine dalmak ve çatışmadan çıkmak için “sorgu küresi”ni kullanıyor ve iki ağır silahıyla yoğun ateş açıyor.

“Bana soru sorma, sakın yalan söyleme”
Düşman sentinellerini fırlatma veya geçme becerisi sayesinde Calibre, düşman ekibi daha onlara neyin, ya da Calibre’nin hangi ağır silahının çarptığını anlayamadan savaşa girerek tonlarca hasar verir ve yüksek öncelikli hedefleri ele geçirebilir.

Tehlikeli olan sadece silahları değil. Calibre, “sorgu alanı” becerisiyle, bir EMP patlaması yayarak alandaki tüm düşman sentinellerini susturur ve öldürürken “sorgulayıcı” yeteneği ile sorgu küresi ile en yakındaki düşmana elektrik verir. Calibre ayrıca, “araştırma” becerisi ile küresini hedef alana göndererek menzil içindeki tüm düşmanlara hasar verir. Küreyi hızla iterek bu beceriyi tekrar etkinleştirebilir.

Aradığı cevapları bulurken bu beceriler yeterli olmadığında “sert karşılık” becerisi sayesinde,  bir koni içinde çok sayıda roketi aynı anda ateşleyen Calibre, roketlerin her biri ile vurulan ilk düşmana zarar verir.  Ve “son cevap” yeteneğiyle birkaç saniye boyunca silahlarını yoğun hızda ateşleyen ve yakınlardaki tüm düşmanlara önemli hasar veren Calibre, bu beceriyi yönlendirirken hareket edebilir ve bir yıkım girdabı oluşturabilir.

Hiç kimseye acımıyor!
“Daedalus” adındaki nesneyi arayışı, Calibre’yi çok uzaklara taşıdı. Arkasında gizemli köklerini ve dünyanın kalıntıları arasında iki ağır silahının namlusundan çıkarak büyüyen duman bulutunu bıraktı… Shards’a uzaktan gelen bir yabancı olan Calibre, gittiği her yerde Deadalus hakkında sorular soruyor ve cevap alamadığında kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Görüşmelerinin çoğu ölümle sonuçlanırken “sorgu küresi”, kendisine umutsuzca yalvaran hiç kimseye acımıyor. Calibre eğlence peşinde değil. Tek zevk aldığı şey işi. Onun karşısına çıkanlar ya hemen konuşmalı ya da kurşunları altında can vermeye hazır olmalı.

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: