Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’da çalışmak ister misiniz?

0

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) insan kaynakları birimi, arasında teknisyenler, Mars kaşifleri, kaynakçı, çiftçi ve gece vardiyasında çalışacak elemanlar bulunan iş ilanlarını, muhteşem tasarım harikası posterlerle duyurdu.

09

Eğer siz de kendinize uygun bulduğunuz pozisyonlardan birinde değerlendirmek isterseniz, kurumun internet sitesinden başvurabilirsiniz.

01

Güneş sisteminin en geniş kanyonu Valles Marineris’e tırmanmak, galaksinin en güzel noktasından güneşin alacakaranlıkta mavi batışını ve Mars’ın iki ayı Phobos ve Deimos’u izlemek istiyorsan, bu pozisyon tam sana göre.

08

Mars ve aylarında geleceğimizi inşa edecek kaynak ustası aranıyor

Eğer hayatta kalabilmek için sorunı çözücü ve kolektif çalışmaya uygun biriyseniz, uzay çağı araçları ile Mars’a ve arka yüzüne gidecek uzay gemilerini inşa etmek ve güvenliği sağlamak üzere aranılan adam siz olabilirsiniz.

 

02

Mars’ın uydusu Phobos’ta gece varsiyasında çalışacak personel 😀

Tam gece kuşlarına göre bir pozisyon plan bu gece vardiyası, mars’ın uydularından biro Phobos’da kayak araştırmaları yapılan vadilere bakan, manzaralı bir ofis vaadediyor. Üstelik Phobos’un doğuşu ve batışı Mars’tan bir değil, günde 2 kere izlenebiliyor. 

 

04

Mars yüzeyinde ekibin ihtiyaçlarını karşılayacak tarımı yapmak üzere çiftçi!

Tarımdan ve ziraatten hoşlanıyor musun? Bu pozisyon senin için. Uzayda tıpkı bahçende yaptığın gibi, domates, biber, lahana, turp yetiştierek Mars kaşiflerinin hayatta kalmasını sağlayacaksın! Daha ne olsun? 

 

06

Mars ve uydularında çalışacak öğretmen ataması yapılacaktır!

Mars ve uydularında çalışacak teknik ekip ve astronotların bilgilerini taze tutacak, ‘uzayda bile öğretirim’ diyen öğretmen sensen durma.

 

07

Ve tabi ki teknisyenler!

Özel yetenekleri olan herkese kapılarının her zaman açık olduğunu belirten NASA yetkilileri, Mars yolculuğu ve yüzeyinde meydana gelebilecek, anten tamirinden üs kurmaya kadar teknik işleri halledebilecek çok sayıda personele ihtiyacı olduğunun altını çiziyor. Hele bir de cesursanız, valla sizi arıyorlar.

Başvurular için : NASA 

Yazar Hakkında

Tamar M. Tegün

Co-Founder of Cokiiya.com Founder of EnjoyinGeorgia Freelance journalist, writer, traveller.

hiç yorum yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: